Pokaż wszystkie wpisy

Zapraszamy na „Rekonstrukcję Bitwy o Lubaczów”

„Bitwa o Lubaczów” to tytuł rekonstrukcji historycznej, która odbędzie się 11 listopada 2021 r., o godz. 15.00 w Lubaczowie. Dzięki niej mieszkańcy będą mogli w atrakcyjny sposób przypomnieć sobie wydarzenia z historii naszego regionu. To pierwsza inscenizacja rekonstrukcji nawiązująca do walk, jakie toczyły się w Lubaczowie w 1918 r.

Przewidujemy odtworzenie epizodu bitwy o miasto. Potyczki odbywać się będą w ścisłym centrum, na Lubaczowskim Rynku. Pokażemy moment, kiedy miasto zajęte wcześniej przez Ukraińców zostanie odbite przez oddział lubaczowski, któremu dowodził Stanisław Dąbek.

Widowisko będzie połączeniem rekonstrukcji wydarzeń historycznych, scen aktorskich i wystąpień muzycznych. Pojawią się wizualizacje multimedialne – będzie gra świateł i dźwięków. Inscenizacja przygotowana zostanie przez Przemyskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej.

Wspólnie z mieszkańcami zaśpiewamy pieśni patriotyczne a dla wszystkich uczestników przygotowana zostanie darmowa porcja grochówki.

Serdecznie zapraszamy wszystkich 11 listopada na Lubaczowski Rynek!

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

Śpiewnik-Bitwa-o-Lubaczów-1

Dodaj komentarz