Jakie są etapy produkcji ceramiki? Jak kształtować glinę? W jaki sposób zdobić prace? Co to jest biskwit i jak się go szkliwi? Tego wszystkiego dowiemy się podczas warsztatu ceramiki artystycznej już 20 sierpnia w Zespole Placówek w Lubaczowie. Zajęcia poprowadzi Pani Agata Lechowicz, która od wielu lat organizuje warsztaty ceramiczne dla dzieci.
Glina to niezwykły materiał. Może mieć różne barwy – białą, kremową, czerwoną, brązową, szarą albo czarną. Kiedy jest sucha, sprawia wrażenie twardej i nieprzystępnej, ale wystarczy zwilżyć ją wodą, aby zyskała niebywałą plastyczność. Lepienie w glinie jest nie tylko doskonałą zabawą, odpowiednio poprowadzone zajęcia maja również właściwości terapeutyczne.
Chcielibyśmy przekazywać pasję i możliwość artystycznego rozwoju poprzez ceramikę.
Zabawa z gliną to czas na relaks, aktywny odpoczynek, twórcze myślenie i możliwość zdobycia nowych umiejętności.
Wszędzie można lepić z gliny, wystarczy kawałek płaskiej powierzchni, np. stół kuchenny lub stolnica.
Zobaczymy, co tym razem stworzą nasi uczestnicy. Przygotowana glina i szkliwa czekają na nasze kreatywne dzieciaki. Uczestnicy zajęć mogą nie tylko zrelaksować się, ale również uwolnić swój, głęboko skrywany, potencjał. – zapraszamy!