Pokaż wszystkie wpisy

Roman Czejarek i Marta Januszewska – wyjątkowi goście na Ziemi Lubaczowskiej

Jedni z najbardziej znanych prezenterzy radiowi Roman Czejarek i Marta Januszewska z Programu Pierwszego Polskiego Radia przyjechali na Ziemię Lubaczowską, by 7 marca nagrać kolejną audycję w ramach audycji „Jedyne Takie Miejsce” z Horyńca-Zdroju.

Dzień wcześniej, zorganizowaliśmy dla nich nocne zwiedzenie Ziemi Lubaczowskiej. Ekipa radiowa odwiedziła m.in. zespół cerkiewny św. Paraskewy w Radrużu, gdzie przewodnikiem była Karolina Kopa-Jonak, kaplicę Matki Bożej w Nowinach Horynieckich, gdzie oprowadzał o. Waldemar Czerwonka – proboszcz parafii i gwardian klasztoru w Horyńcu-Zdroju, oraz bunkry Linii Mołotowa, których najlepszym znawcą jest dr Marek Wiśniewski.

W sobotę, 7 marca, w czasie prowadzenia programu z Gminnego Ośrodka Kultury w Horyńcu-Zdroju, słuchacze mogli wysłuchać opowieści o walorach uzdrowiskowych Horyńca, bogactwie kulturowym miejscowości i jej okolic, a także o Festiwalu Turystyki Rowerowej „Roztocze bez granic”, do udziału w którym zachęcał starosta lubaczowski Zenon Swatek.

Galeria zdjęć:

Dodaj komentarz

Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności | Ochrona danych osobowych

error: Content is protected !!