Warsztaty samoobrony są nauką skutecznych technik obronnych, jak i okazją, aby rozwijać umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach, budować pewność siebie i zwiększać poczucie bezpieczeństwa.

Regularny udział w takich zajęciach pomaga wzmocnić kondycję fizyczną, poprawia koordynację ruchową, uczy samodyscypliny i szybkiego podejmowania decyzji. W praktyce, zajęcia takie mogą działać terapeutycznie – uczą kontroli emocji, radzenia sobie ze stresem oraz budowania zdrowych relacji z rówieśnikami i dorosłymi.

Dyscyplina, szacunek do przeciwnika, samokontrola i dążenie do doskonałości to cechy, które wywodzą się z tradycji sztuk walki i mają swoje odzwierciedlenie w codziennym życiu. Udział w takich zajęciach pozwala młodym ludziom zrozumieć i docenić te wartości, które są nieodzowną częścią polskiej kultury, a także wielu innych kultur na całym świecie.

Sztuki walki uczą pokory, cierpliwości i wytrwałości, a także odpowiedzialności za swoje działania. Te wartości mają swoje korzenie w tradycjach samurajskich, rycerskich i innych kulturach, które ceniły honor, odwagę i lojalność.

Warsztaty samoobrony oraz spotkanie z osobami, które zajmują się sztukami walki znalazły się w kręgu zainteresowań jeszcze przed aplikowaniem do programu Bardzo Młoda Kultura – podkarpackie, na etapie diagnozy przeprowadzonej wśród młodzieży. Tym bardziej cieszymy się na wtorkowe wydarzenie!