Pokaż wszystkie wpisy

Włączamy się w świętowanie 100. urodzin św. Jana Pawła II i w przygotowania do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego!

Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie we współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Ziemi Lubaczowskiej włącza się w uroczyste obchody 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II i przygotowania do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego.

Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Lubaczowskiej zwyciężyło w konkursie ofert Mecenat kulturalny, ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Do końca listopada 2020 r. wspólnie zrealizujemy projekt, dofinansowany przez Urząd Marszałkowski, pt. „Bez niego nie byłoby papieża”. Śladami bł. kard. Stefana Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II po Ziemi Lubaczowskiej, w ramach którego upamiętnimy sześć wizyt tych dwóch wielkich postaci na Ziemi Lubaczowskiej, a także oznakujemy miejsca z nimi związane.

Dzięki realizacji projektu obecność kard. Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II w przestrzeni Lubaczowa, a także całego powiatu, będzie widoczna jeszcze bardziej. Ze szczegółami projektu można zapoznać się w zakładce Wydarzenia.

Realizacja projektu cieszy nas tym bardziej, że jest to pozytywne zwieńczenie naszej wytężonej pracy w staraniach o środki zewnętrzne. Od listopada 2019 r. złożyliśmy wnioski na róźne projekty w kilkunastu konkursach grantowych: programach Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego („Kultura ludowa i tradcyjna”), Patriotyzmie Jutra, Kulturze-Interwencje, Etnopolsce czy Niepodległej. Warto walczyć, satysfakcja jest ogromna!

Dodaj komentarz

Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności | Ochrona danych osobowych

error: Content is protected !!