Pokaż wszystkie wpisy

Powiatowe Święto Kobiet w Lubaczowie

W piątek, 6 marca, na nasze zaproszenie, w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie, zebrały się przedstawicielki kół gospodyń wiejskich, stowarzyszeń, organizacji oraz jednostek powiatowych, aby wspólnie z przedstawicielami samorządu powiatowego i zaproszonymi gośćmi celebrować Święto Kobiet. Coroczne marcowe spotkanie jest wyrazem podziękowania starosty lubaczowskiego Zenona Swatka za współpracę, aktywną działalność i wysiłek podejmowany przez panie, które swoją pracą wpływają na rozwój Ziemi Lubaczowskiej. Do podziękowań i życzeń dołączyliśmy także i my.

Wśród prawie 200 świętujących osób szczególnym gościem była minister Anna Schmidt- Rodziewicz, dla której był to pierwszy dzień pracy na nowym stanowisku. Dzień wcześniej pani minister została sekretarzem stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

W uroczystości uczestniczyła także m.in. przewodnicząca Rady Powiatu Mata Tabaczek oraz Łucja Bielec – prezes Fundacji SOS Życie z Mielca, która od lat, razem z pracownikami fundacji, prowadzi bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne dla mieszkanek Podkarpacia, w tym pań z powiatu lubaczowskiego. Wszystkie uczestniczki Święta Kobiet otrzymały różowe lub niebieskie kapelusze – symbol walki z chorobami nowotworowymi, a zainteresowane osoby mogły, po części oficjalnej, wykonać bezpłatne badania profilaktyczne pod kątem raka skóry.

Na zebrane panie czekał program artystyczny przygotowany przez zespół Pawlaki i Kapelę nad Brusienką. Każda z pań otrzymała kwiaty i życzenia, które poza starostą wręczali obecni na uroczystości panowie: Józef Ozimek – członek zarządu Powiatu Lubaczowskiego, Grzegorz Dominik – burmistrz miasta i gminy Narol oraz Piotr Zubowski – dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Lubaczowie.

Galeria zdjęć:

Dodaj komentarz

Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności | Ochrona danych osobowych

error: Content is protected !!