Pokaż wszystkie wpisy

Festiwal Turystyki Rowerowej „Roztocze bez granic” ogłoszony!

Rodzinna turystyka aktywna, krystaliczne, czyste powietrze, dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe Ziemi Lubaczowskiej i Roztocza Wschodniego, wiele atrakcji dla wszystkich uczestników niezależnie od wieku!

W piątek, 24 stycznia, na konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Lubaczowie ogłosiliśmy oficjalnie datę pierwszej edycji Festiwalu Turystyki Rowerowej „Roztocze bez granic” i jego program ramowy. Festiwal odbędzie się w dniach 12–14 czerwca 2020 r.

Głównym organizatorem festiwalu jest Powiat Lubaczowski, a współorganizatorami Stowarzyszenie Geoturystyczne Roztocze Wschodnie i Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie. Festiwal jest kontynuacją pięciu edycji jednodniowego Roztoczańskiego Rajdu Rowerowego. Ogromne zainteresowanie naszym regionem rowerzystów z Podkarpacia i całej Polski skłoniło nas do rozszerzenia formuły wydarzenia z jednodniowej na trzydniową.

12 czerwca, w piątek, odbędzie się Roztoczański Rajd Geoturystyczny, dzień później Roztoczański Rajd Green Velo po Królestwie Rowerowym Roztocze, a w niedzielę, na zakończenie festiwalu, Międzynarodowy Zlot Cyklistów Lubaczów 2020.

Poza specjalnie przygotowanymi trasami rowerowymi, uczestnicy będą mogli zapoznać się z dziedzictwem kulturowym naszego regionu, zorganizujemy dla nich warsztaty, w czasie których przeniesiemy się na Roztocze sprzed kilkunastu milionów lat, a także wieczory opowieści, zdjęć i filmów o Roztoczu. Na zakończenie zaprosimy rowerzystów i mieszkańców naszego powiatu do wspólnego, rodzinnego pikniku rowerowego, z udziałem retrocyklistów z Radomia, Kolbuszowej i Lublina.

Galeria zdjęć:

Dodaj komentarz

Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności | Ochrona danych osobowych

error: Content is protected !!