Wróć do wszystkich wydarzeń

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

czwartek, 30 kwietnia 2020

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym ma na celu popularyzowanie wśród młodzieży przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, a także podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Turniej rozgrywany jest wieloetapowo, począwszy od eliminacji szkolnych. Na etapie centralnym, ogólnopolskim, Podkarpacie reprezentują wyłonieni w zmaganiach wojewódzkich finaliści, którzy wcześniej byli laureatami eliminacji gminnych i powiatowych. Dzięki wykazaniu się najlepszą wiedzą, uczestnicy mają okazję zapoznać się też z atrakcjami regionu, w którym odbywa się finał, ponieważ każdorazowo organizatorzy przygotowują dla nich atrakcyjne wycieczki.

Etap powiatowy w naszym regionie przygotowują wspólnie Komenda Powiatowa Policji w Lubaczowie oraz Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie. W zmaganiach biorą udział kilkuosobowe zespoły. Ich członkowie muszą zmierzyć się z przepisami ruchu drogowego, wypełniając testy pod czujnym okiem sędziów. Następnie czeka na nich miasteczko ruchu drogowego, na którym, w praktyce, sprawdzana jest umiejętność i technika jazdy na rowerze. Na koniec każdy z zawodników przystępuje do konkurencji, w której weryfikowana jest praktyczna wiedza z zasad udzielania pierwszej pomocy.

Turnieje rowerowe dopingują uczniów do nauki prawa o ruchu drogowym i przystępowania do egzaminów na kartę rowerową. W ten sposób można łączyć przyjemne z pożytecznym, które w przyszłości zaprocentuje przy zdawaniu egzaminu na prawo jazy.

  • Organizator / Organizatorzy: Komenda Powiatowa Policji w Lubaczowie, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie
  • Telefon kontaktowy: (16) 632 11 26
  • Adres e-mail: sekretariat@pckl.pl
  • Strona internetowa: www.pckl.pl
  • Kategoria: Konkursy
  • Data: 30 kwietnia 2020
  • Lokalizacja:Lubaczów

Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności | Ochrona danych osobowych

error: Content is protected !!