Wróć do wszystkich wydarzeń

Od Zamościa po Lwów. Szkice historyczne i literackie – premiera książki

sobota, 4 lipca 2020

Od Zamościa po Lwów. Szkice historyczne i literackie, red. Zdzisław Pizun, Aneta Siemieńska, Ryszard Gawryś, Stowarzyszenie Pasjonatów Ziemi Lubaczowskiej „Tegit et protegit” w Horyńcu Zdroju, Horyniec-Zdrój–Narol–Lubaczów–Tomaszów Lubelski 2020. Organizatorami spotkania są Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie (współwydawca książki) i Gminny Ośrodek Kultury w Narolu (partner wydania książki). Partnerami wydania są: Miasto i Gmina Narol, Powiat Lubaczowski, Powiat Tomaszowski, Nadleśnictwo Tomaszów, Historia Regionu Tomaszów Lubelski Bełz Rawa Ruska, Roztocze i Lubaczowska oraz Grupa Oscar.

W trakcie spotkania możliwość rozmowy z autorami  i nabycia książki w cenie 43 zł, a po jego zakończeniu planowane zwiedzenie narolskiego pałacu.

Tak o książce napisał w swej recenzji dr hab. Marek Sioma, prof. UMCS:

Przedstawiona do recenzji praca zbiorowa […] miała pierwotny tytuł „Ponad granicami. Historia i kultura”. Po recenzji wydawniczej uległ on modyfikacji do postaci „Od Zamościa po Lwów. Szkice historyczne i literackie”. Nowy tytuł zdecydowanie lepiej oddaje treść publikacji, na którą składają się: wstęp, cztery artykuły naukowe, dziewięć tekstów dotyczących historii rodzinnych i wspomnień, trzy teksty literackie, trzy umieszczone w silva rerum, trzy w sylwetkach, a kolejne trzy w omówieniach prac związanych z regionem „między Zamościem i Lwowem”. Całość wieńczą noty biograficzne autorów/ek, resume w języku angielskim i ukraińskim oraz indeks osobowy […]. Konstrukcja publikacji oddaje ducha książki, poświęconej w dużej mierze Lubyczy Królewskiej, Narolowi i okolicznym miejscowościom. W założeniu jest pozycją „do czytania” i poznania małej ojczyzny, ale zarazem pracą spełniającą kryteria publikacji popularnonaukowej, której wartość dodaną doceni potencjalny czytelnik […].

  • Organizator / Organizatorzy: Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie, Gminny Ośrodek Kultury w Narolu
  • Telefon kontaktowy: 16 632 11 26
  • Adres e-mail: sekretariat[at]pckl.pl
  • Strona internetowa: www.pckl.pl; www.gok.narol.pl
  • Kategoria: Książki
  • Data: 4 lipca 2020

Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności | Ochrona danych osobowych

error: Content is protected !!